Pravidla

22. září 2015 v 21:37 | Aki

 1. Hra není vhodná pro hráče mladší 15 let. Ačkoli se jedná o (více méně) pohádkové postavy, nikdo negarantuje, že Sněhurce jednoho krásného dne někdo nerozbije její krásnou bílou tvář, případně že jakýsi krásný princ nevyleze za Locikou do věže a nevytáhne na ni svůj kartáč (if you knot what I mean). Proto, jste-li mladší, se registrujte jenom na vlastní nebezpečí a za sadistickou radost z vaší ujmy a zruinovaného dětství neneseme absolutně žádnou odpovědnost.
 2. Hra se odehrává na herním fóru.
 3. Příspěvky se píší ve třetí osobě čísla jednotného přítomného/minulého času.
 4. Každý někdy udělá chybu, ale snažte se psát gramaticky správnou češtinou/slovenštinou, prosím.
 5. Činnost postavy necháváme neohraničenou, přímá řeč se označuje vytučněným textem v uvozovkách a myšlenky značíme kurzívou.
 6. Zákaz používání smajlíků a zkratek ve hře.
 7. Hra se domlouvá na nonRPG chatu. Jestliže nabouráte cizí hru bez varování spoluhráčům a jejich souhlasu, je jen na nich, jestli Vás budou zcela ignorovat.
 8. Ačkoli délka postů je všeobecně dost sporné téma, tak ti, kteří tvrdí, že rozepisovat se je nesmysl, tady dost možná nenajdou uplatnění. Ne vždycky má člověk náladu nebo prostor se pořádně rozepsat, ale minimální dno máme cca osm řádků.
 9. Je zakázáno bez povolení zabíjet postavy druhých. Můžete mučit, mlátit a proklínat, ale ne vraždit. Čest vyjímkám (např. pokud vaše postava vleze do tlamy Maleficent v dračí podobě, má právo Vás postavy zbavit). Tohle pravidlo je tu kvůli tomu, aby nekazilo hru, ne aby bylo zneužíváno v něčí prospěch. Vždy si podobné akce promyslete, případně se s dotyčným domluvte.
 10. Pojmy křišťálová stěna a Mary Sue jsou asi všem jasné, takže je nebudeme rozebírat. Zkrátka a dobře nepřenášejte celou svou povahu a momentální pocity do své postavy. Další věcí je, že i ten nejmocnější čaroděj jde nakrájet mečem stejně tak, jako ten nejkrásnější a nejsvalnatější princ spadne na hubu, když ho někdo trefí. Jestliže Vás uvidíme (nejen) v soubojích všemu zázračně uhýbat, vypravěč si Vás vezme do parády. To se týká i běžné hry - nebuďte na svou postavu tak opatrní, často to dokáže pokazit děj či hru. Pokud se nedomluví jinak, nikdo nezemře a případné rány či zlomeniny se zahojí.
 11. Adminstvo má právo kdykoli upravit pravidla.

 1. Mimo pohádkových bytostí ve Storybrooku můžete najít i postavy z klasických románů, jako je např. Sherlock Holmes, Bídníci, Tři Mušketýři, Dracula apod. Nejste-li si jisti, zda bude vaše postava schválena, domluvte se s adminy.
 2. V případě postav jako takových není potřeba držet se přesně reálií ze seriálu. Jestliže se Vám nelíbí Popelka podle seriálu, můžete si ji přetvořit podle pohádek tak, jak ji chcete mít. Dobrým příkladem je zde Alenka v Říši divů, která nemá se seriálovou předlohou téměř nic společného a řídí se převážně filmem. Své postavy si můžete předělat podle svého, ale samozřejmě se musíte podřídit jiným hráčům (např. pokud chcete postavu z Říše divů, musíte se podřídit hráčům, kteří hrají podle filmu). Výjimku tvoří snad jen postavy, které jsou zapsány v reáliích (Rampelník, Regina apod.). Samozřejmě i u nich lze historii upravit, ale určité části musí zůstat stejné s reáliemi (př. Regina uvalila kletbu). Při nejasnostech kontaktujte admin tým.
 3. Jak je známo, OUaT dokáže zaplést dohromady několik pohádek najednou. To je možné i tady - minulost svojí postavy můžete proplétat s jinými postavami. Samozřejmě pokud je postava již aktivní na webu, bude dobré se domluvit s jejím hráčem.
 4. Minulost postav sice stačí jenom domluvit, ale i odehrát v sekci "Vedlejší dějové linky" na fóru.
 5. Storybrooke je malé městečko a vaše postavy v něm jsou přirozeně už nějakou dobu. Obvykle zde tedy hrajeme s tím, že se pohádkové bytosti mezi sebou už dobře znají. Vědí o sobě nějaké drby, znají svá jména a dost možná se ví i o vašem zaměstnání. Není povinnost takhle hrát, ale znalost takových základních informací umí ozvláštnit hru a odstranit otravné a zdlouhavé seznamování.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama