Povídá se pohádka...

26. listopadu 2017 v 10:51

Bylo, nebylo...
Žila jedna Zlá královna, která se ráda ptala magického zrcadla; "Zrcadlo pověz mi, kdo je v zemi zdejší ze všech nejkrásnější?" ...A zbytek? Zbytek je historií, které zná každé malé dítě. Pohádka zde však nekončí. Zlá královna se odmítala vzdát. Nemohla dopustit, aby Sněhurka žila šťastně až navěky. Vždy to tak dopadá, ti rádoby "dobří lidé" vždy ukrojí všecnu slávu a radost. Ne, její zlost byla příliš velká na to, aby nechala historii se opět opakovat.
Svůj plán odstartovala po svatbě Sněhurky a prince Krasoně. Královna Regina vyhledala informace o kletbě, která nepotrestá jen Sněhurku a Krasoně, ale všechny rádoby hrdiny v levných legínách, které tolik nenávidí. V královských žalářích svých zapřísáhlých nepřátel navštívila Rampelníka, který jí poskytl recept na kletbu. A nejen to - hnusný skřet královně prozradil, že kletba nebude fungovat, pokud nebude zapsána do knihy Autorů, dvou mladých mužů, kteří řídí jejich každodenní životy. Ať chce nebo ne, musí s nimi spolupracovat.
Dalo by se říct, že dvojice si našla spíše královnu, než ona je. Samozřejmě nemohli nevědět o jejích plánech, ale překvapivě přistoupili na její nabídku - ostatně obě strany mohly z kletby vytěžit. Příprava, ač byla náročná, proběhla díky zapálení vůči pomstě víc, než rychle.
Díky knize bratří Grimmů kletba nepohltila do fialového oblaku pouze Začarovaný les, ale veškeré světy obsaženy na stránkách. Kdysi tolik zalidněné krajiny kouzel zmizely než bys řekl švec. Kletba se šířila příliš rychle na to, aby někdo utekl. Bohužel pro Reginu, právě zde Grimmové udělali drobnou smyčku ve scénáři. Sněhurčina dcera, Emma, byla včas zachráněna. Je teď jen na ní, zda spasí oběti kletby.
A samotná kletba? Co tak hrozného pohádkové bytosti stihlo? Reálný svět ve městě Storybrooke, ze kterého není úniku. Kdysi tak šťastné konce odseknuté od sebe bez sebemenších vzpomínek na to, že kdy existovaly. Nová jména, nové životy. Jediné vzpomínky na ty předešlé drží pouze dvě osoby - Rampelník držící ve svém obchodě drahocenné předměty a Henry, kterému byla bratry svěřena kniha pohádek za účelem přesvědčení jeho matky, Emmy, o existenci města. Těžko však říct, zda se Emmě podaří uvěřit, když ochotná starostka Regina je tu vždy proto, aby všechny nakopala do obličeje vždy, když si myslí, že je někdo šťastnější, než ona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. listopadu 2017 v 11:03 | Reagovat

Jsem zvědavá na pokračování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama